Napsali o nás...

V šestihodinovce naplavali nejvíc kilometrů Andrea Marcato a Lucie Poustecká (14.3.2019)
Ve Zlíně bylo o víkendu uplaváno celkem 1282 kilometrů a podařilo se překonat, nebo vytvořit osm veteránských rekordů. Čtyři v mužské kategorii 55-59 let, dva v mužské kategorii 45-49 let, a dva v ženské kategorii 55-59 let. Nejmladšímu plavci bylo 11 let, tomu nejstaršímu 60 let. Závod pořádal zlínský oddíl Sri Chinmoy Marathon Team za podpory města Zlína a Zlínského kraje. (Zlínský Deník)

Nejlepším sportovcem Zlína je Abhejali Bernardová (13.3.2019)
Na slavnostním večeru v Kongresovém centru Zlín byla vyhlášena jména deseti nejlepších sportovců města Zlína za rok 2018. Titul Nejúspěšnější sportovec města Zlína za rok 2018 si odnesla plavkyně Abhejali Bernardová. Na nejvyšší příčce vystřídala loňského vítěze hokejistu Libora Kašíka. (zlin.eu)

Neobyčejné a jiné věci (2.3.2019)
Otevřený závod na 3,2 km ve Stromovce, při kterém každý soutěží především sám se sebou, je určen pro všechny věkové kategorie, pro běžce pomalé i rychlé, zkušené, občasné i začínající – pro každého, kdo běhá pro radost. Na start v březnu dorazilo 291 závodníků, závodnic a závodničat, kočárky, psy a morčata v to nepočítaje. To je číslo neobyčejné, jelikož největší od loňského června! (SCMT Marathon Team)

Plavkyně Bernardová je na Nominaci na světovou plaveckou cenu (Leden 2019)
Česká dáková plavkyně Abhejali Bernardová je v nominaci na světové ocenění WOWSA Women of the Year pro osobnosti napříč plaveckými disciplínami na otevřené vodě. Jednačtyřicetiletá Bernardová ze Sri Chinmoy Marathon Teamu se mazi patnáctku nominovaných dostala, když se jí jako 4. ženě v historii podařilo dokončit projekt Oceans Seven. (Magazín Zlín)

Koncert pro Vaše Srdce - Rudolfinum (listopad 2018)
Koncertní trojvečer věnovaný přátelství mezi Českou a Slovenskou republikou je komponované představení hudebních skladeb Sri Chinmoye v podání vynikajících evropských hudebníků. V průběhu večera zazní jedinečné aranžmá písně Československo, kterou Sri Chinmoy věnoval slavnostnímu koncertu na počest přátelství mezi Českou a Slovenskou republikou 11. března 1996 v Lincoln Centre, New York, USA za přítomnosti Karla Kovandy a Petra Tomka - tehdejších velvyslanců obou zemí v OSN. (Kudy z nudy) (fotografie)

Pavel Šporcl převzal v New Yorku významné ocenění Sri Chimnoy Torch Bearer Award (září 2018)
Za nezapomenutelný přínos a laskavou službu české společnosti na poli veřejného kulturního života byl Pavel Šporcl vyznamenán cenou Sri Chimnoy Torch Bearer Award. Tu přední český houslista převzal společně se světoznámým hollywoodským hercem Charlesem Kindem dne 24. srpna v New Yorku. (Hudební rozhledy)

Nepřestávejte snít (září 2018)
Sedm obtížných dálkových plaveb v různých částech světa. Abhejali Bernardová zvládla Sedmičku oceánů jako teprve desátý člověk na světě... "Bez meditace by mě ani nenapadlo so o něco takového pokoušet. Hlava hraje obvzlášť ve vytrvalostním sportuobrovskou roli. Pokud máte mír mysli, který pravidelná meditace přináší, je to obrovská pomoc. Nazvala bych to povoleným dopingem. (časopis MyWings)

Celosvětový štafetový běh Peace Run byl dnes přijat v Senátu Parlamentu ČR (19.6.2018)
Tým Mírového běhu se skládal z běžců ze 13 zemí – například Austrálie, Guatemaly či Kazachstánu. Kromě nich se slavnostního přijetí zúčastnili velvyslanci Itálie, Kanady, Číny, Pákistánu, Indonésie, Alžírska, Spojených arabských emirátů, Kuvajtu, Bulharska či Albánie. Přítomni byli také někteří poslanci a senátoři, mj. předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, dále zástupci měst či různých institucí. Dalšími hosty byli moderátor Marek Eben, horolezec Radek Jaroš a zpěvák Tomáš Klus – těm se také dostalo ocenění Torch Bearer Award. (senát.cz)

Nechte oči otevřené (Březen 2018)
Rozhovor s Janakou Spencrem o poezii a meditaci. Východní a západní civilizace s jejich odlišnými společenskými a duchovními zvyklostmi nás vedou po dvou stranách stejné řeky života, přes kterou je zapotřebí budovat mosty úcty, naslouchání a porozumění. "Vždycky jsem byl fascinovaný lidmi, kteří dokázali spojit Východ a Západ. Stejně jako Sri Chinmoy, který přikládal velkou důležitost spojení mysli Západu a srdce Východu. Hovořil také o spojení dynamiky Západu a duchovností Východu. (Literární niviny)

Sri Chinmoy: Křídla radosti (Srpen 2018)
Tato čtenáři velice oblíbená  knížka přináší téměř zázračně prosté klíče k pravé a trvalé radosti v našem vnitřním i vnějším životě. Najdete v ní řadu úpraktických rad, doprovázených příběhy a inspirujícími aforismy. Krásný dárek a blízký společník pro každý den. (Jóga Dnes)

Když jen pokořit La Manche nestačí. Bernardová zdolala sedm těžkých úžin (červen 2018)
V den, kdy Ester Ledecká získala na olympiádě své druhé zlato, dokonala na opačné straně planety i jiná Češka výjimečný sportovní počin. Bez kamer, velkých ovací. A když se v úterý konečně z Nového Zélandu vrátila do Prahy, tak si to z letiště zamířila na vlak do Zlína a o den později nakráčela do práce. (iDnes)

Nejsem Tělo jsem Duše. (leden 2018)
Ashrita Furman, který je držitelem nejvíce překonaných rekordů ve slavné Guinnesově knize v historii, zvolil velmi netradiční a často bizarni discipliny jako prostředek nikoli k medailím a peňezům , ale ke svému duchovnímu růstu.... "Není žádná cílová stanice. Chtěl bych se pořád posouvat dopředu a snažit se zlepšovat. Šrí Činmoy taky nevěřil v důchod" komentuje Ashrita a směje se "Kdo skáče, ten má radost. Skáču pro radost." (Časopis Šifra)

Na Plovárně - Ashrita Furman (březen 2018)
Rozhovor Marka Ebena s Američanem, který je držitelem největšího počtu Guinnessových rekordů na světě. Notorický lovec rekordů Ashrita Furman se narodil 16. září 1954 v New Yorku. Od roku 1979, kdy se poprvé zapsal do Guinnessovy knihy tím, že provedl 27 000 takzvaných Hampelmannových cviků v řadě, dokázal prolomit 407 oficiálních světových rekordů. (Česká televize)

Na mezinárodním festivalu rekordů si lidé prohlédli nejdelší štrůdl (listopad 2017)
Kladno - Unikátní mezinárodní akce Impossibility Challenger, tedy festival rekordů, se poprvé uskutečnil na půdě České republiky. V kladenské sportovní hale a jejím okolí byla k vidění přehlídka pokusů o stanovení nejrůznějších rekordů na národní i světové úrovni. (Kladenský Deník)

Sri Chinmoy Centrum ve Zlíně slaví 25 let (listopad 2017)
V listopadu budeme pořádat týden meditace, kterému bude předcházet mírový koncert, v návaznosti na koncerty, které během svého života dával Sri Chinmoy. Úvodní večer povede Satyaki Perlick z Rakouska, který se Sri Chinmoyem začal meditovat před více než 35 lety a vedl také úplně první kurzy ve Zlíně... (InZlín)

Guinnessův rekord v DVTV! Nejsem blázen, medaile mě nelákají, říká držitel nejvíce rekordů na světě (listopad 2017) Olympijské sporty jsou moc soupeřivé, snažíte se získat zlato a sponzory, a to mě nezajímá, říká Američan Ashrita Furman. (video na aktualne.cz)

Povedlo se (září 2017)
Sbírka pro nikaragujské školáky míří k cíli. Humanitární organizace The Oneness-Heart-Tears and Smiles, která ji uspořádala, již mohla naplněný kontejner do Nikaraguy odeslat. Podle koordinárotky sbírky Zuzky Rybkové odešly kromě 35 kol i stovky sešitů, psací potřeby, hračky, dárkové balíčky od českých školáků, aktovky, hudební nástroje a mnoho dalšího. (Magazín Zlín)

Andělé a Víly (září 2017)
O andělech a vílách  bylo napsáno mnohé. Jsou to bytosti, které nás fascinují a odedávna upoutávají naši pozornost. (Magazín Sféra)

Českem s pochodní od srdce k srdci (květen 2017)
Každoročně si předá Mírovou pochodeň téměř milionlidí. Pokud bychom se drželi pouze fyzikya řekli, že myšlenka je energie, pak funguje zákon zachování energie. Ta se nikam neztrácí. Přánímilionu lidí je pak obrovské množství pozitivní energie. (časopis AGE)

Plavecká šestihodinovka. Zájem byl obrovský (květen 2017)
Ve zlínském padesátimetrovém bazéně se uskutečnil druhý ročník Plavecké šestihodinovky Sri Chinmoye. "Zájem byl tento rok veliký, museli jsme závod rozdělit na dva dny" řekla ředitelka závodu. (Magazín Zlín)

Jak na duchovní život v dnesšní společnosti (duben 2017)
Kniha "Dobrodružství života" - V této "duchovní příručce" mluví Sri Chinmoy o umění duchovního života uprostřed dnešní společnosti. Nabízí úvod k modernímu životnímu stylu se zaměřením na meditaci, zdravou stravu, sport a duchovní přístup k rodině i zaměstnání. Dále přináší opěrné body v aktuálních tématech, jako je úsilí o dosažení míruplného světa či harmonie mezi náboženstvími. (Kniha ti sluší - Magazín Neoluxor 2017)

Češka přeplavala Kanál kostí na Havaji (květen 2017)
Abhejali Bernardová ze Sri Chinmoy Marathon Teamu přeplavala 28. března jako první češka Ka'iwi kanál na Havaji. Trasu mezi ostrovy Molokai a O'ahu dlouhou jako maraton - 42 kilometrů - uplavala v v nepříznivých podmínkách za 21 hodin a 52 minut ... (Magazín Zlín)

Úspěšná Plavecká šestihodinovka ve Zlíně (březen 2017)Ve zlínské městské padesátce to v sobotu 11. března vážně vřelo. Za podpory města Zlína se tam totiž konal nultý ročník Plavecké šestihodinovky Sri Chinmoye. A byl tak úspěšný, že jsme ho rovnou pozvedli na ročník první :) K našemu překvapení – a velké radosti – se kapacita závodu naplnila dlouho před uzávěrkou přihlášek, což svědčí o hladu (nebo spíš žízni) českých plavců po pořádných výzvách. V sobotu tak osm drah naplnilo celkem 22 sólových plavců a 24 štafet z devíti evropských zemí, aby důkladně prověřili, kolikrát se dá zlínský bazén přeplavat sem a tam, aniž by se z toho zamotala hlava... (www.plavani.info)

V březnovém zlínském Běhu na 2 míle bylo překonáno dvaapadesát osobních rekordů (březen 2017)
Zlín – Bez stálého účastníka Aleše Ličmana, ale po tříměsíční pauze znovu s Anežkou Janečkovou a k tomu také s dvanácti členy biatlonového oddílu z Halenkovic pokračoval Běh na 2 míle ve Zlíně. V tom březnovém bylo vytvořeno dvaapadesát osobních rekordů. (Deník Zlín)

S pochodní od srdce k srdci (leden 2017)
Můžete s ní běžet nebo ji jen tak držet v ruce a vyslovit přání, jako to dělám nyní v naší redakci. Přidávám se tak k milionům lidí na celém světě, které měly tuto hořící pochodeň v rukou přede mnou od vzniku Mírového běhu v roce 1987. Každý do ní dává symbolicky ze sebe to nejlepší, ta energie se násobí, cítíte ji. Jak se člověk stane kapitánem evropského týmu a koordinátorem této akce u nás? Na to se ptáme Ondřeje Veselého.... (AGE)

Děti věnovaly dárkové balíčky řádovým sestrám Matky Terezy (27. srpen 2016)
U příležitosti svatořečení Matky Terezy, které stanovil papež František na 4. září letošního roku, zorganizovala humanitární služba The Oneness-Heart-Tears and Smiles (Slzy a úsměvy srdce jednoty) sbírku 5500 dárkových balíčků pro chudé děti v Indii. Sbírky se v rámci programu Kids to kids (Děti dětem) zúčastnilo přes 50 škol v České republice, mezi kterými nechyběly ani tři základní školy z Benešovska. (deník.cz)

Srpnový zlínský Běh na 2 míle vyhráli Martin Hečko a Angličanka Knotková-Hanley (18. srpen 2016) Zlín – Dramatické rozuzlení měl srpnový Běh na 2 míle ve Zlíně. Z výhry se ve 3,2 kilometru dlouhém závodu rozloženém do dvou okruhů nakonec radoval Martin Hečko. (deník.cz)

Notorický lovec rekordů má další záznam, 72 tísíc svíček na dortu (29. srpen 2016)
Další zápis v Guinnessově knize rekordů si zapsal již notoricky známý lovec rekordů Ashrita Furman. Svou sbírku zaznamenaných "nej" počinů čerstvě lifenavigator-cover.jpgrozšířil o 72 tisíc hořících svíček na narozeninovém dortu připraveném na počest nedožitých 85. narozenin indického myslitele Sri Chinmoye. (www.tyden.cz)

Dětem z Indie pomáhají naše děti (16. září 2016)Také díky žákům ze Základních škol Trhový Štěpánov, Načeradec a Čechtice se mohou chudé děti v indické Kalkatě těšit z dárkových balíčků obsahujících školní a hygienické potřeby a hračku. Tuto akci zorganizovala u příležitosti svatořečení Matky Terezy humanitární služba Slzy a úsměvy srdce jednoty. Sbírky se v rámci programu Děti dětem zúčastnilo přes 50 škol v České republice. (denik.cz)

Abhejali přeplavala její sedmý oceánský kanál (12. srpana 2016)
Sapporo - Plavkyně Abhejali Bernardová (39) jako první Češka překonala Cugarský průliv, který leží mezi japonskými ostrovy Honšú a Hokkaidó. Bernardová usiluje o tzv. Ocean's Seven, tedy sedm obtížných dálkových přeplaveb po celém světě. Už zdolala kanály La Manche, Catalina v Kalifornii a Gibraltarskou úžinu. (www.dailynews.openwaterswimming.com) (sport.eurozpravy.cz)

MČR v běhu na 24 hodin a běh na 48h Kladno (27. července 2016)
V krásném sportovním areálu Sletiště, které se nachází na okraji města Kladna, se uskutečnil o víkendu (20.7. – 22.7.) běh na 24 a 48 hodin. Závod pořádala již potřinácté mezinárodní organizace SRI CHINMOY MARATON TEAM. Okruh závodu o délce jednoho kilometru neměl skoro žádné převýšení a byl po celé délce pokryt asfaltem, byl umístěn do parku a část, ve které se nacházely občerstvovací stanice, protínala atletický stadion. (www.bezeckaskola.cz)

Do Olomouce dorazí mírový štafetový běh (8. června 2016)
Nejdelší štafetový běh na světě Peace Run na své cestě přes celou Evropu proběhne v červnu i Olomoucí. Mírový běh, celým názvem „Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run“, přiběhne v sobotu 11. června z Rakouska do ČR. Českou republikou bude štafeta probíhat celkem 12 dnů, během kterých běžci překonají vzdálenost přibližně 900 kilometrů. Trasa začíná na rakousko-české hranici u města Valtice. Odtud běžci ponesou mírovou pochodeň přes Zlín, Olomouc, Jeseník do Polska a dále přes Jičín do Prahy, Karlových Varů a odtud 24. června do Německa. Evropská trasa začala letos 24. února v Portugalsku a poběží postupně všemi evropskými zeměmi až do 8. října, kdy bude slavnostní zakončení v Římě v Itálii. (www.metropole-olomouc.cz)

Běžecké závody sebepřekonání v Praze (28. květen 2016)
Již od roku 1997 hostí každoročně Pražský park Stromovka 6 a 12 hodinový běžecký závod. První ročník si běh zorganizoval Sri Chinmoy Marathon Team pro své členy a běh tehdy věnoval 75. narozeninám manželů Zátopkových. Běželo 42 běžců. (www.kudyznudy.cz)

Songs of the Soul koncert v Brně v roce 2016 - Sono Centrum.

Koncert Songs of the Soul (15. května 2016)
Dne 12. 5. 2016 se v Brně konal koncert s názvem Songs of the Soul, kde vystupovali hudebníci různých žánrů i národností. Okouzlit vás mohla kombinace moderní hudby s tradičními rytmy v doprovodu východních a západních nástrojů. (www.fellien.blogspot.cz)

Jak být šťastný podle Sri Chinmoye (únor 2016)
Mezinárodní den štěstí připadá na 20. března a byl vyhlášený Organizací spojených národů v létě 2012, kdy se na něm usneslo všech 193 členských států OSN na základě iniciativy Bhútánu, malého himálajské království. V Bhútánu se od roku 1972 měří tzv. domácí štěstí místo ve světě používaného hrubého domácího produktu. A co štěstí a Češi? (www.xantypa.cz)

Bernardová jako první Češka přeplavala úžinu Catalina (19. strpna 2015, Los Angeles)
Osmatřicetiletá Abhejali Bernardová přeplavala v úterý jako první Češka 34 kilometrů širokou úžinu mezi ostrovem Catalina a Los Angeles v USA. Podařilo se jí to za devět hodin a 46 minut. Bernardová tak jako první Češka získala takzvanou Triple Crown, Trojitou korunu dálkového plavání, do které se započítává kanál La Manche, maratón okolo Mannhattanu a právě úžina Catalina. (sport.cz)

Meditace bourá sportovní hranice (Mladá Fronta Dnes, 24. srpna 2015, str. 18)
V New Yorku během šestidenního závodu uběhla 616 kilometrů. Přeplavala kanál La Manche. A teď jako vůbec první Čech v historii získala plaveckou Trojkorunu. Abhejali Bernardová však s "potrhlými" kousky nekončí: brzy by si ráda střihla marathon pod vrcholky Mt. Everestu.

Medituj na ... (Neoluxor živě, srpen 2015, str 16, Přečetli jsme za vás)
Meditace je považována za velmi vhodnou gymnastiku mysli. Skvělým pomocníkem při každodenních krátkých cvičeních se stane sada oboustranných obrázkových meditačních karet. Na jedné straně najdete inspirativní fotografii a důvod meditace, na straně druhé krátký text, meditační mantru z knih Sri Chinmoye...

Běžci přinesli opět sluneční svit (Zlínský deník, 5. června 2015, číslo 130, str.8)
..sluníčko se opět vrátilo chvíli před tím, než od Otrokovic přiběhla Mírová pochodeň nesená běžci štafety Peace Run. Tým mírového běhu tvořili kromě českých běžců také běžci z Anglie, Švýcarska,, Rakouska, Indie, Slovenska, ale také spolu běželi i běžci z Ruska a Ukrajiny. To je ostatně poselství této štafety - ře je mnohem více toho, co nás spojuje, než toho, co nás rozděluje. A že pro mír ve světě musíme každý udělat svůj krok. (zlinskydenik.cz)

Mírová štafeta překročila hranice, přes Chebsko putuje dál do Česka (iDnes Karlovy Vary, 20. května 2015)
Ideál míru propagovala skupina sportovců, kteří ve středu v rámci štafety Peace Run (Mírového běhu) běželi s hořící pochodní napříč Chebskem. Hned ráno štafeta překročila státní hranici mezi Selbem a Aší a už o chvíli později zasadili její členové v Aši strom míru. (www.idnes.cz)

Meditace v Dobrém ránu na ČT (15.října 2014)ctv_ostrava_abhejali_meditace.jpg
Byli jsme pozvaní do ostravského studia ČT na povídání o meditaci a o tom co nám meditace může přinést:číst 1, část 2, část 3.

Můžeme dokázat cokoliv, když nám v tom nebrání naše mysl (září 2014)
Z čeho tloustnou vegetariáni? A jak lze získat skvělou fyzičku pomocí meditace? Prozradí dálková plavkyně a maratónská běžkyně Abhejali Bernardová.(www.rozhlas.cz/olomouc)

Ve Zlíně padl nový český rekord pri vypouštění holubic (Zlínský deník, 26. června 2014, str.1)
"Oficiální rekord ve vypouštění mírových holubic je čtyři sta padesát dva," oznámila po konečném sečtení Zuzana Gofrojová, komisařka pelhřimovské Agentury Dobrý den... Akce byla spojena s celosvětovým Během míru, který ve své evropské části probíhal také Zlínem. Startoval již koncem února v Portugalsku a za sebou má již dvacet zemí.  (www.zlinskydenik.cz)

Největší logo Mírového běhu (Agentura Dobrý Den, červen 2014)
Při příležitosti Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run vytvořilo celkem 414 dětí z pražských základních škol za 24 minut obří logo Mírového běhu o velikosti 8,5 x 13,8 m složené ze 414 kartonů. Velikost jednotlivých částí byla 42 x 59,5 cm. Rekord byl vytvořen jako pozvánka pro veřejnost k účasti na Mírovém běhu – Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run. Údaj byl do České databanky rekordů zaregistrován dne 19. června 2014 na Slunečním náměstí v Praze. (www.dobryden.cz)2014_peace_run_logo.jpg

Mírový běh zlákal osobnosti (č.26, 4. července 2014)
Nejdelší štafetový běh na světě proťal Zlínský kraj. Sportovci pak z České republiky zamířili do Německa. Štafetová pochodeň, která obrazí více než 140 zemí světa, minulý týden zaplála i ve Zlínakém kraji. V rámci mírového běhu neboli Peace Runu sem ze Slovenska dorazila zhruba dvacetičlenná výprava mezinárodních vytrvalců. A k etapě, která vedla z Brumova-Bylnice do Zlína a měřila padesát kilometrů, se připojily i desítky místních. ... (5+2 týdeník pro zlínsko)

Do Česka míří mírový běh. Zapojit se může každý (červen 2014)
S pochodní od srdce k srdci. To je podtitul takzvaného mírového běhu, který se u nás běhá od roku 1993. „Nejde o komerční akci, může se připojit kdokoliv,“ zdůrazňuje hlavní koordinátor akce pro Českou republiku. (www.rozhlas.cz)

Velká kniha meditačních cvičení (duben 2014)
Kniha jejímž autorem je filozof a učitel meditace, jednoduchým způsobem vysvětluje různé typy cvičení pro zlepšení  koncentrace, dechová a vizualizační cvičení, běžné i méně známé meditační techniky, ale také konkrétní návody, jaksi rozvíjet různé pozitivní vlastnosti ...(Časopis Moje Zdraví, str.92)

Tajemství štěstí (březen 2014)
Hledání trvalého štěstí je jádrem veškerého lidského snažení a nachází se v každé zkušenosti. Tohoto vytouženého cíle se snažíme dosáhnout mnoha různými způsoby. (str.46-47, Časopis ReGeNeRaCe)

Sport a meditace (jaro 2014)
Duchovní učitel a sportovec Sri Chinmoy nám v této nevšední knize odhaluje vnitřní dimenzi sportu - dimenzi, kterou do svého současného fyzického a mentálního tréninku, může zařadit každý, od profesionálních sportovců po začátečníky a  amatéry. (str.53, Časopis Jóga Dnes)

beh_magazin.jpgBěžím a medituji (březen 2014)
Překonat sám sebe, neustále posouvat své hranice a získávat přístup k nevyčerpatelnému zdroji energie uvnitř nás samých - to jsou základní kameny filosofie Sri Chinmoye. Řídí se jimi dva členové Sri Chinmoy Marathon Teamu, ultramaratonec Petr Spáčil a dálková plavkyně Abhejali Bernardová.  (str.66-73, Run-magazine)

Jak mít radost z každého dne (leden 2014)
Máte-li pocit, že se ve vaší bytosti nahromadilo příliš mnoho negativních emocí, nečekejte na to, až samy za čas odejdou. Správná relaxace vám pomůže získat ztracený mír za několik minut. Návody Dálného Východu zvládly toto umění dokonale. Vyzkoušet můžete několik receptů podle indického učitele meditace Sri Chinmoye. (Časopis Moje Psychologie)

Jak překonat La Manche - rozhovor s Abhejali Bernardová (podzim 2013)
Vegetariánka Abhejali Bernardová, česká plavkyně, která také ráda běhá, čte a překládá knížky, si s námi povídala o svém vztahuke sportu a k meditaci. (Knihcentrum Revue, str.38)

Koncert v Rudolfinu 2013
Dvousetčlenný sbor při vystoupení v roce 2013.

Koncert v Rudolfinu v roce 2013 - Rudolfinum (30.říjen 2013)
Nedávno se uskutečnil v Dvořákově síni pražského Rudolfina Koncert pro vaše srdce. Bylo to komponované představení profesionálních hudebníků z celého světa doprovázené autentickým záznamem hudebních vystoupení Sri Chinmoye.(http://www.metro.cz)

Světlo Východu pro mysl Západu (říjen 2013)
Koncert mezinárodního souboru The Gandharva Loka Orchestra na počest Maestra Sri Chinmoye. Muže jenž byl a zůstává jedním z největších duchovních učitelů. Dvořákova síň pražského Rudolfína.(http://medunka.pvsp.cz)

2013_lidove_noviny_statue_prague_sri_chinmoy.jpgBernardová ze Sri Chinmoy týmu přeplavala úžinu Gibraltar (září 2013)
Než samotnou Gibraltarskou úžinou, je výkon Abhejali Bernardové zajímavější tím, že se ujala vedení v českém žebříčku renomovaných a uznávaných sólových přeplaveb. Abhejali totiž již dokázala přeplavat Kanál La Manche (2011 za 14:37 hod.) a v roce 2012 jako úplně první Čech nejslavnější americký maratón Manhattan Island Marathon Swim za 8:28 hod.(www.plavani.info)

Závod na 3100 mil uběhl za 48 dnů (srpen 2013)
Český běžec Atmavir Spáčil skončil druhý z patnácti účastníků tradičního běhu na 3100 mil (4989 km) v New Yorku. Na 883 metrů dlouhém okruhu v Queensu jej porazil o pár hodin jen Vasu Dužij z Petrohradu. Spáčil běžel 48 dnů.(Hospodářské noviny)

Návštěva u plavkyně (červenec 2013)
V neděli 7. července 2013 vám po 17. hodině představí Eva Boudová v pořadu Návštěva plavkyni Abhejali Bernardovou, šestatřicetiletou vegetariánku, která se stala pro mnohé inspirací. Vytrvalkyně Abhejali Bernardová se stala pátou českou plavkyní, která zdolala kanál La Manche. Dokázala to v roce 2011 v čase 14 hodin a 37 minut.(www.rozhlas.cz)

Únorový Běh na 2 míle vyhráli Pernický s Pastyříkovou (únor 2013)
Sedmatřicetiletý Ayasya Pernický z pořádajícího klubu Sri Chinmoy marathon team zvítězil časem 11:07 v otevřeném závodě Běh na 2 míle ve Zlíně. Druhý ve druhém podniku sezony, který měřil 3,2 kilometru, skončil se sekundovou ztrátou Antonín Gajdoš ze stejného týmu ...(http://zlinsky.denik.cz)

Češka obeplavala Manhattan (červen 2012)
Abhejali Bernardová ze Sri Chinmoy Marathon Teamu Zlín obeplavala 23. června jako první Češka ostrov Manhattan v New Yorku. (http://www.ceskatelevize.cz)

World Harmony Run dorazil v neděli odpoledne do vsetínské Panské zahrady (červren 2012)
Nejdelší štafetový běh na světě World Harmony Run dorazil v neděli odpoledne do vsetínské Panské zahrady.  (http://www.tvbeskyd.cz)

Ashrita Furman uběhl ve S. Boleslavi pět kilometrů v ploutvích (květen 2012)
Stará Boleslav (u Prahy) - Šampion Guinnessových rekordů, Američan Ashrita Furman, dnes ve Staré Boleslavi uběhl pět kilometrů v potápěčských ploutvích na nohou a současně žongloval míčky. Muž přezdívaný Pan Všestranný si tak na stadionu Emila Zátopka připsal údajně už svůj 150. platný rekord. Zanesen bude i do České knihy rekordů, řekl ČTK Miroslav Marek z pelhřimovské Agentury Dobrý den.(www.ceskenoviny.cz)

Zajímavá výstava v Praze (květen 2012)
Výstavu Zvedání světa srdcem jednoty, speciálně zkonstruovaných zdvihacích strojů Sri Chinmoye. Součástí výstavních dnů je promítání dokumentárního filmu Challenging Impossibility, příběhu vzpěračské odysey Sri Chinmoye, který bude možné shlédnout zdarma v Malém sále Městské knihovny. (www.muscle-fitness.sk)

Obdivovatel Zátopka uběhl pět kilometrů v ploutvích a ještě při tom žongloval (30.května 2012)
Unikátní kousek předvedl ve Staré Boleslavi Američan Ashrita Furman, který uběhl pět kilometrů v potápěčských ploutvích a zároveň žongloval s míčky. (www.ceskatelevize.cz)

Výstava zvedacích strojů připomíná osobnost Sri Chinmoye (29.května 2012)
Výstavu speciálně zkonstruovaných zdvihacích strojů, které Chinmoy používal pro překonávání silových rekordů a zvedání těžkých předmětů, jako jsou osobní auto, skupina lidí nebo slon, mohou lidé zdarma navštívit ve stanu na pražském náměstí Jana Palacha do 8. června. (prazsky.denik.cz)

Mírový koncert spojený s výstavou obrazů (20.září 2011)
V úterý 20.9.2011 proběhl v malém sále Kongresového centra ve Zlíně Mírový koncert. (www.kc-zlin.cz)

Mistry České republiky v běhu na 24 hodin (1.srpna 2011)
Ve dnech 29. – 31. července 2011 proběhl v Kladně ultramaratonský víkend, závod Self-Trancendence-Race. (www.bezvabeh.cz)

Česko má pátou pokořitelku La Manche (12.července 2011)
Vytrvalkyně Abhejali Bernardová se stala pátou českou plavkyní, čtyřiatřicetiletá plavkyně Sri Chinmoy Marathon Teamu Zlín představila již podruhé. (http://sport.idnes.cz)

Mikulov podpořil harmonii ve světě (19.května 2011)
Světový běh harmonie je běh s hořící pochodní, kterou nesou statisíce dobrovolných běžců přes více než 140 zemí. I letos vede jejich trasa Českou republikou, do Mikulova dorazili ve středu 18. května. (novinky.cz)

World Harmony Run 2011 – Světový běh harmonie v Klatovech. (25.května 2011)
V 9:00 hod na náměstí Míru v Klatovech slavnostně předali běžci mezinárodního týmu zástupcům města pochodeň, jakožto symbol Světového běhu harmonie. Klatovy se tak připojily k tisícům měst a obcí z více než 100 zemí celého světa, aby podpořily myšlenku harmonie, míru a přátelství, jež se běžci s hořící pochodní snaží šířit. (www.klatovy.cz)

Vernisáž obrazů Sri Chinmoye (14.prosince 2010)
Obrazy umělce a filozofa Sri Chinmoye si mohou pacienti a návštěvníci prohlédnout a až do konce prosince v galerii Žlutý kopec… video. (www.mou.cz)

Nemocnice na konci světa
Film dokumentuje budování vodovodu a stavbu nemocnice v horské vesnici druhého nejvyššího pohoří světa v západním Himaláji, Karákóramu. Později mezinárodní humanitární organizace Oneness Heart-Tears and Smiles uskutečnila další humanitární akci v této oblasti, nazvanou Kids to Kids (Děti dětem). Dokument byl zařazen do programu 27. ročníku Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu Teplice nad Metují 2010. (www.ocelotfilm.com)

Rozhovor s ultramaratoncem Milovnikem
Na první pohled je to sice sympatický, ale jinak nijak zvláštní mladý muž. Až na to, že se rozhodl splnit svůj sen.. V listopadu roku 2000 se postavil v New Yorku jako první Slovák na start 1000 míľového běhu. (www.vegetarian.cz)

UMĚNÍ HARMONIE - výstava díla Sri Chinmoye v Praze (červen 2010)
Dne 10.6.2010 jsem se na základě pozvání zúčastnil slavnostního večera, který se konal pod záštitou vážené osobnosti českého kulturního a uměleckého života, paní Medy Mládkové. Večer dobré vůle věnovaný vznešeným ideálům života a lidské sounáležitosti se konal u příležitosti  zahájení výstavy jedné z kolekcí originálů uměleckých prací Sri Chinmoye.  (http://rozkvet.cz)

Možná nemají sílu svět změnit, ale mají sílu ho milovat (17.srpen 2010)
Reportáž ze záplavami postiženého severozápadu Čech. „Můžeme nad tím samozřejmě lamentovat. Je tu ale i druhá cesta. Přijmout život takový, jaký je a hledat i na tom špatném pozitiva,“ řekla mi Jana z Oneness-Heart Tears and Smiles. (generace20.cz)

Nejdelší štafeta na světě míří do Prahy (8.června 2010)
Organizátoři běhu z občanského sdružení World Harmony Run připravili letos speciální etapu Prahou a z Prahy na Říp tak, aby se mohl zúčastnit skutečně každý. Tento pátek se při běhu Prahou můžete připojit k veslařce Mirce Knapkové nebo se setkat s houslistou Pavlem Šporclem. (www.behej.com)

Koncerty v Brně, Zlíně a Praze.

Zlín zahřály Songs of the Soul (2. listopad 2009)
První listopadový den měl Zlín neuvěřitelné štěstí, jelikož se v jeho divadle konal jedinečný koncert meditativních skladeb mistra Sri Chinmoye, na kterém vystoupilo mnoho hudebníků z celého světa. (www.topzine.cz)

Meditácia slúži ako liek pre dušu i telo (19. říjen 2009)
Finančná kríza sužuje nielen ľudské peňaženky, ale aj psychiku. Ľudia hľadajú čoraz viac vnútorný pokoj a aspoň čiastočne sa snažia odpútať od materiálnych vecí. Aj to je dôvod prečo sa rozširujú východné filozofie do západných zemí.   (blog.iDNES.cz)

World Harmony Run: velké finále v Praze (6.říjen 2008)
World Harmony Run - Světový běh harmonie, který předáváním hořící pochodně hledá cestu k harmonii mezi lidmi z různých kultur a národností, ukončil dnes svou celoevropskou pouť v Praze. Atletická legenda Carl Lewis společně s náměstkyní primátora hl. města Markétou Reedovou a primátorem Brna Romanem Onderkou pomohli mezinárodnímu týmu běžců uběhnout závěrečné kilometry, když pochodeň donesli přes Karlův most až na Staroměstské náměstí. (www.pressweb.cz)

Do Běhu harmonie zapojili učitelé i školáky (30.září 2008)
Světový Běh harmonie zavítal se svou pochodní v pondělí 29. září i do Zlína. Dobrovolná štafeta lidí za podporu míru a přátelství ve světě přiběhla včera odpoledne na zlínské náměstí Míru, kde diváky čekal i kulturní program. O ten se postaraly některé ze škol v regionu, které se do této akce zapojily. Například ta ve Zlínských Křibech nebo Slovenské ulici. (http://zlinsky.denik.cz)

Štafetový běh přes všech 49 evropských zemí – velké finále v Praze! (5. října 2008)
World Harmony Run - Světový běh harmonie, který předáváním hořící pochodně hledá cestu k harmonii mezi lidmi z různých kultur a národností, ukončil dnes svou celoevropskou pouť v Praze.(http://kultura.praha-mesto.cz)

Sujantra McKeever: Pomohl jsem 30 000 lidí (18.května 2008)
V uplynulém týdnu se ve Zlíně konal Festival meditace. Představil se na něm také šestačtyřicetiletý Američan Sujantra McKeever ze San Diega, který patří mezi příznivce učení známého duchovního Sri Chinmoye. McKeevera, který se meditaci a její výuce věnuje už řadu let...(zlinsky.denik.cz)

Festival zve k meditaci (10.května 2008)
Od pondělka 12. do pátku 16. května se uskuteční první ročník Festivalu meditace ve Zlíně. „Na přednáškách a vystoupeních se představí příznivci meditace z USA, od nás a ze Slovenska,“(http://zlinsky.denik.cz)

Člověk míru Sri Chinmoy zemřel (15.října 2007)
New York, 12. října – Mezinárodně uznávaný filozof míru a duchovní osobnost Sri Chinmoy zemřel ve čtvrtek 11. října ráno ve věku 76 let.  (www.handforhelp.cz)

Brno: Žlutý kopec bude od zítřka patřit výstavě (1.října 2008)
Na Žlutém kopci Masarykova onkologického ústavu zítra odpoledne proběhne vernisáž nazvaná „Fontánové umění dětí dětem“. Autor obrazů Sri Chinmoy, který sám svá díla považuje za harmonická a léčivá, pochází z východního Bengálska. Vernisáž, která proběhne o půl čtvrté odpoledne v nové budově ústavu, bude provázet živá hudba.(http://brnensky.denik.cz)

whr_kopie.jpgBěžci všech zemí spojte se! (Časopis GEO, září 2008)
Sto zemí, šest světadílů a přes 56 tisíc kilometrů. Lidé různé barvy pleti, sportovci i nesportovci. Presidenti, světoví vůdci, bezdomovci i obyčejní lidé. Ke Světovému běhu harmonie se každý rok přidávají tisíce lidí. S jediným přáním. Podpořit dobrou vůli mezi lidmi. (geo-magazin.cz)

Koncert meditační hudby (24.květen 2008)
Tato dívčí supina hraje skladby duchovního učitele Sri Chinmoye, který během svého života složil více než 13 000 bengálských a 7000 anglických písní, které se svým významem dotýkají hledání smyslu života každého člověka. Jako zdroj písní uvádí Sri Chinmoy svůj duchovní život a zážitky z meditace, kterou celý život praktikoval.www.stribro.cz

Rozloučení se Sri Chinmoyem (15.října 2007)
Přes 700 světových osobností, včetně 113 českých vysokoškolských profesorů a senátorů, nominovalo Sri Chinmoye na Nobelovu cenu za mír 2007. Byl jedním z finalistů letošní ceny, která však nemůže být udělována posmrtně.  (www.pozitivni-noviny.cz)

Chvíle ticha v OSN.

Představitelé OSN uctili památku Sri Chinmoye (31. října 2007)
Přes 700 představitelů a velvyslanců OSN a dalších osobností se shromáždilo v úterý odpoledne v newyorském sídle OSN, aby vzdalo poslední úctu životu a dílu Sri Chinmoye, duchovního učitele a filozofa míru, který zemřel ve věku 76 let dne 11. října v New Yorku.(www.pozitivni-noviny.cz)

New York, běh na 3100 mil  (8. srpen 2007)
Během celého závodu panuje skvělá atmosféra, jak mezi běžci, tak i všeobecně od pořadatelů i diváků. Ale tak to vždy bývá, když běh pořádá Sri Chinmoy Marathon Team. Už jsem měl několikrát možnost se účastnit běžeckého závodu, který pořádali, a vždy super. (www.behej.com)

2007_fountain_art_brnensky_denik_2.jpgFontánové umění na Žlutém kopci  (1.srpna 2007)
V měsíci srpnu proběhne v Galerii Žlutý kopec Masarykova onkologickégo ústavu výstava nazvaná Jharna Kala, neboli "Fontánové umění". Autor obrazů Sri Chinmoy nachází zdroj tvořivosti v tiché hloubce kontemplativního vědomí. Hojnost pozitivně laděných barev, jejich intuitivní kombinace a rozsáhlé vyobrazení působí harmonicky, až léčivým způsobem. (Rovnost/Brněnský deník)

To je síla! - Foto týdne.  (18.čeren 2007)
Isseta z roku 1960 váží 458 kg. Muž na snímku s ní dokáže ve svých 75 letech udělat výpon. Není to ale ledajaký důchodce, nýbrž indický přeborník ve fitnessu Sri Chinmoy, jehož výkony obdivují i odborníci. Zakladatel Světového běhu harmonie chce svými výkony inspirovat ostatní, aby se s pribývajícím věkem nevzdávali a splnili si své naděje a sny v čemkoliv so dělají.  (www.auto7.cz)

Světový běh harmonie (2.čeven 2007)
V polovině července zavítá na území České republiky nejdelší štafetový běh na světě, Světový běh harmonie. Jde o nesoutěžní běh, jehož cílem je posílit mezinárodní přátelství a vzájemné porozumění. (www.lideazeme.cz)

Uzvedni si svého slona (Časopis GEO, květen 2007)
Od částečného zákazu těžby dřeva je v Thajsku přibližně 2000 „nezaměstnaných“ slonů. Sri Chinmoy, 75 let, se rozhodl podpořit jejich záchranu třídenním zvedacím maratonem. Snaží se tak inspirovat a povzbudit lidi k překonávání vlastních limitů a zároveň ukázat, že věk není překážkou k uskutečnění snů. (geo-magazin.cz)

Rozhovor: V nohách mám 3 100 mil (4.září 2007)
Atmavir Spáčil je českým ultramaratoncem, který absolvoval nejdelší běžecký závod na světě, Self – Transcendence 3100 mile Race v New Yorku, pořádaný letos již jako dvanáctý ročník organizací Sri Chinmoy Marathon Team. Petr tento závod absolvoval již podruhé a oproti loňsku se zlepšil dokonce o celé 4 dny. Celkový čas má hodnotu 48 dní, 11h:51m:36s. (www.behej.com)

Kde jsou limity běžeckého výkonu? (5.června 2007)
Ultramaratonský víkend v pražské Stromovce pořádaného Sri Chinmoy Marathon Teamem , kde se 2. června běželo v rámci 12 hodinového běhu i Mistrovství ČR na 100 kilometrů, potvrdil vysoké kvality českých ultramaratonců a ultraběžkyň. (www.run-magazine.cz)

Co je a co není meditace (22.ledna 2007)
Sri Chinmoy považuje meditaci a duchovní hledání za přirozenou součást naplněného a šťastného života moderního člověka. Meditace není útěkem od každodenních povinností. Naopak, prohlubuje důvěru v naše vlastní schopnosti, obohacuje náš pohled na svět a dává nám vnitřní sílu přijmout jej v jeho mnohotvárnosti i s jeho nedokonalostmi. (zivotni-energie.cz)

Nemocnice na konci světa  (Filmový dokument 2006)
V roce 2006 provedla mezinárodní humanitární organizace Oneness Heart – Tears and Smiles akci Kids to Kids. České a slovenské děti vyrobily tisíce dárkových balíčků se svojí adresou a fotografií, určených dětem v oblasti velkého zemětřesení v Pákistánu. (www.hospitalfilm.com)

Ve Vestíně běželi pro posílení přátelství (11. října 2005)
Město Vestín minulou středu přivítalo štafetový tým celosvětového běhu World Harmony Run, jehož cílem je posílit mezinárodní přátelství a vzájemné porozumění. Předáváním pochodně harmonie jeho členové šířili mezi lidmi fenomény, které se mezi lidmi čím dál více vytrácejí. Štafetu na vsetíně uvítali žáci místních základních škol i představitelé města, aby aktivně myšlenku běhu podpořili. "Nehaste oheň lásky a přátelství. Přál bych si, aby lidé, kteří vás potkají, si to  uvědomili a alespoň dnes se s nikým nehádali a na nikoho se nemračili," přivítal účastníky běhu starosta města Jiří Čuněk. .. (Jalovec vizivický denník)

Setkání dvou světů (Časopis Dotek, září 2004) 
Sri Chinmoy Kumar Ghose se narodil 27. srpna 1931 v tehdejším Východním Bengálsku (dnešní Bangladéš), v zemi pověstných tygrů, řek a džunglí. Přišel na svět jako sedmé a nejmladší dítě v prosté a zbožné bengálské rodině. (www.casopisdotek.cz)

Výstava dětských kreseb z Indonésie (1.- 31.8.2004)
Výstava nejhezčích dětských kreseb, které byly poslány do Indonésie k dětem postiženým katastrofou způsobenou vlnou tsunami. (www.oc-letnany.cz)

Čtvrtý meditační koncert v Praze pro 15 000 návštěvníků v roce 2004.

Meditativní hudba: recept na každodenní stres (Časopis Krásná Paní, září 2004)
Hudbu někdy také nazýváme univerzálním jazykem. Možná se nedokážeme domluvit s Italem, Němcem nebo Španělem. Všichni ale můžeme poslouchat stejnou hudbu. Hudba totiž nevychází z naší roztěkané mysli. Vychází z hloubi srdce a vypráví o základních kamenech, ze kterých jsme postaveni - o lásce, touze, harmonii a radosti. (www.krasnapani.cz)

Sri Chinmoy: Hudebník vnitřní radosti (Časopis Rock & Pop, únor 2004)
Uprostřed ztichlé haly, na pódiu vyzdobeném květinami čeká na svou chvíli podivuhodná sestava hudebních nástrojů. Klavír, vibrafon, indické harmonium, vedle elektrických varhan, violoncello indický esraj, čínský gong, před ním elektrická kytara, různé flétny, mušle a zvonky. Na scénu pomalu přichází muž oděný v indickém dhoti, sepne ruce a ponoří se do tiché meditace.  Ticho postupně naplňuje celou halu.Po chvíli se Sri Chinmoy uklání publiku a začíná další z jeho naprosto jedinečných hudebních představení. (www.rockandpop.cz)

Sri Chinlnoy o léčení (Časopis Meduňka, Září 2004)
Sri Chinmoy patří k nejznámějším žijícím duchovním mistrům. Je příkladem toho, jak skrze vnitřní ticho, lásku, radost a nesobeckou službu můžeme svůj život proměnit ve fontánu neutuchající energie a tvořivosti. (http://medunka.pvsp.cz)

101 000 růží k 73. narozeninám
101 000 růží k 73. narozeninám

 

Nový rekord (září 2004)Největší kytici světa dostal v New Yorku k 73. narozeninám známý umělec a učitel meditace Sri Chinmoy. Tento neobvyklý dar pro něj připravil mnohonásobný držitel Guinnessových rekordů Ashrita Fuhrman spolu s padesáti pomocníky z mnoha zemí včetně České republiky. Celkem 101 000 růží šedesáti různých barevaranžoval téměř 24 hodin. (Časopis 100+1, 24/2004)

Příběh dlouhý 1300 mil (2.června 2004)
Je 3.45 ráno. Od jezera je slyšet kejhání hus, ale jinak je ve Flushing Meadows Dodona parku v New Yorku docela klid. Je ještě tma a město spí. Na trase je jen několik běžců, kteří navzdory únavě a vyčerpání dokázali vstát, aby mohli načítat své denní míle. Lenka už je také na nohou. S ospalostí bojuje hlubokými nádechy a výdechy. Její unavené tělo se pomalu probouzí. Co jí asi dnešní den přinese? Na ultra-maratonském závodě pořádaném Sri Chinmoy Marathón Teamem v New Yorku začal další z neuvěřitelných 19 dnů. (Týdeník TINA – rubrika „Zajímavé ženy“)

Sletiště bude hostit nejdelší ultraběh (20.duben 2004)
Celých šestadevadesát hodin, tedy čtyři dny, budou letos ultraběžci zdolávat kilometry v areálu kladenského Sletiště. Vytrvaleckou akci, nejdelší v Evropě, pořádá Sri Chinmoy Marathon Team (SCMT), organizátor řady běžeckých, plaveckých a triatlonových závodů po celém světě, ve spolupráci s AC Kablo Kladno. (www.kladno.cz)

Běžci míru získali na svou pochodeň pamětní stuhu (úterý 15.května 2001)
Česká část tradiční akce Mírový běh pokračovala ve Zlínském kraji. Účastníci předali v Tečovicích primátorovi Zlína Zdeňku Dostálovi a starostovi Otrokovic Stanislavu Myšákovi hořící pochodeň. Ti ji po krátkém proslovu vrátily běžcům, kteří pokračovali do Otrokovic. ... (Den zlínský kraj)

Proběhlo mistrovství v běhu na 24 hodin (Dobrodruh, 1999/6, str.7)
Nejdůležitější závod českých ultravytrvalců v sezóně ‘99, mistrovství republiky v běhu na 24 hodin, se uskutečnil 9.–10. 10. v pražské Stromovce na okruhu dlouhém 1900 m. .... Letošní mistrovské závody ultramaratonců byly úspěšné zejména díky dobré organizaci Srí Chinmoy Marathon Teamu, který dokázal vytvořit v pražské Stromovce vynikající zázemí, které je při ultramaratonech tolik potřebné.

Mírová pochodeň dorazila do České republiky (Hrom, 23, března 1999, str.10)
3.března 1999 se ve Varhanním sále Lichtenštejnského paláce sešlo mnoho významných osobností politického, kulturního a společenského života, aby společně uvítali Čsekou republiku jako Mírový květ Sri CHinmoye v širokém mezinárodním společenství usilujícím o mír, harmonii a porozumění mezi lidmi a národy celého světa  ....Na 12 000 lidí pak přišlo do Sportovní haly na pražském Výstavišti na 'Koncert vnitřního míru' ...

Nový rekord (Českobudějovicko, 3. června 1999, str.14)
Nový rekord padl při úterním Běhu pro radost v českobudějovické Stromovce. V kategorii žen se o něj časem 12,19 minuty na trati dlouhé dvě míle (3,2 km) zasloužila Šárka Kunová. Světově populární běh pořádá každé první úterý v měsíci od 18 h místní organizace SCMT.

Včera jsem chtěl změnit svět (Regenerace, únor 1999, str2-3)
Sri Chinmoy - Duchovní osobnost naší doby. Abychom dosáhli naplnění, musíme nejdříve snít a potom pracovat, abychom ze snu vytvořili skutčnost. V roce 1990 byl Sri Chinmoyovi v USA udělen titul Posel Míru a o rok později obdržel Cenu míru Einsteinovy nadace a Gándhího cenu Míru. Je držitelem čestných doktorátů mnoha významných univerzit a čestným občanem mnoha měst světa...

Ve Zlíně se již po druhé uskutečnila Mírová chůze (11. září 1998)
Pri příležitosti letošního Mezinárodního dne míru (první den otevření Valného shromáždění OSN) se 9. září uskutečnily po celém světě akce nazvavé "Mírová chůze". Také ve Zlíně se v Sadu Komenského sešly desítky hlavně dětí a mladých lidí, aby připoměly potřebu míru globálního, ale i vnitřního.  ... (Zlínské Noviny)

Přednáška o meditaci (11.červen 1997)
Do našeho města v sobotu přijede známý švýcarský psycholog - specialista na meditaci Dr.Kailash Bayer z Curychu. Doktor Bayer se intenzivně zabývá meditací již více než 25 let a proslavil se i jako autor řady knih o zdravém způsobu života. Název přednášky bude "4 stupně meditace"¨a budou se probírat jak praktické otázky vysvětlující začátky meditování, tak i některá zajímavá témata jako "Učitelé a Mistři meditace", "Možná nebezpečí při meditaci" a další. .. (Zlínské Noviny)

Ze Záhořovic o Běhu míru (9. června 1997)
"Ať míru zní hlas po celé planetě ..." takové poselství bylo předáno formou stuhy sportovcům Běhu míru, kteří dne 14.5. probíhali naší obcí Záhorovice... (Slovácké Noviny)

Jogín bude přednášet (úterý 10. června 1997)
"Když se změní lidé, změní se i svět, ve kterém žijeme", tvrdí doktor Kailash A.Bayer, který je sice původem Švýcar, ale zlákala jej východní filozofie jogínů a jejich duchovní meditace. ... (Zlínské regionální noviny - Zrno)

Běžci s Mírovou pochodní při průběhu Zlína v roce 1997.

 

Běh míru opět protne Zlín (úterý 13.května 1997)Běh míru  - Sri Chinmoy Oneness-Home Peae Run, který se koná pravidelně každé dva roky od svého založení, proběhne Zlínem 15. a 16. května. ... (Zlínské regionální noviny)

Meditace nám umožní vzít život do vlastních rukou (duben 1997) Rozhovor s dr. Kailashem Beyerem. Meditace, tisíce let stará metoda, zvyšující schopnost koncentrace a tvořivosti, byla znovu objevena západním světem. V USA se již stala podobnou módní vlnou, jakou byl svého času jogging. Koncem loňského roku navštívil naši zemi dr. Kailash Beyer, psycholog z Curichu, který se meditaci věnuje 25 let a přednáší o ní v celé Evropě. Jeho pražskou přednášku vyslechlo několik set zájemců. Využili jsme tohoto setkání, abychom zaznamenali jeho myšlenky a položili mu několik otázek. (Regenerace, časopis pro zdravý životní styl)

Ptáčci mi připomínají jednotu srdce, říká autor 7 milionů ptáků (Pátek 11.dubna 1997)
28.března završil umělec a mírový filozof Sri Chinmoy svůj umělecký cíl nakreslit 7 milionů ptáčků míru. "Každý z těchto ptáčků je modlitbou mého srdce" říká Sri Chinmoy. Od první kresby mírového ptáčka, vytvořeného na Maltě v prosinci 1991, nakreslil 7 milionů těchto univerzálních symbolů míru a svobody a mnohdy barevných odstínech, velikostech a tvarech téměř v každé zemi, kterou navštívil. Podobně jako u výtvarných děl zenových malířů jsou jeho kresby ptáčků bezprostředně vyjádřeny okamžikem vhledu a již nikdy znovu opakovány. Sri Chinmoy neusiloval o vyjádření detailu nýbrž esenci aspirujícího vědomí duše.  (Deník Zlínské Listy)

Chůze míru se zúčastnily hlavně školy (18. září 1996)
Třetí největší združení v republice "Sri Chinmoy centrum " pracuje ve Zlíně. V úterý 17 září zorganizovali jeho členové akce "Chůze míru" nedaleko Památníku padlých. Datum nebylo zvolené náhodou, protože v tento den se uskutečnilo první zasedání OSN po letošních prázdninách. Ve stejný den odstartovali členové dalších center v nejméně sto deseti městech na celém světě stejé akce jako zde ve Zlíně. ... (Zínské Noviny)

Sri Chinmoy dokončil 5 milionů kreseb mírových ptáčků snu svobody (20. srpna 1996)
Duchovní učitel a umělec Sri Chinmoy dokončil 19.července 1996 kolekci kreseb 5 milionů mírových ptáčků. "Ptáčci létají na obloze svobody, a přinášejí nám zvláštní poselství svobody, které může být nalezeno pouze v domově míruplného lidstva". (Zlínské regionální noviny ZRNO)

Sri Chinmoy na výstavě mírových práčků v New Yorku v roce 1996.
Sri Chinmoy na výstavě mírových ptáčků v New Yorku v roce 1996.

 

Pět milionů mírových ptáčků snu svobody (3. srpna 1996)
Duchovní učitel, nadšený sportoveca umělec Sri Chinmoy dokončil v těchto dnech kolekci kreseb nazvanou 5 milionů mírových ptáčků. U příležitosti 65. narozenin Sri Chinmoye 27.srpna bude po celý měsíc v New Yorku vystaven výběr 2 milionů mírových ptáčků z celé dosavadní ojedinělé kolekce. (Deník Práce)

Sri Chinmoy s velvyslancem ČR po koncertě v New Yorku.

Světová harmonie 2000 (Pátek 22. března 1996)
Slavnostní koncert věnovaný přátelství mezi Českou a Slovenskou republikou, který byl předehrou k projektu "The World Harmony Pilgrim Dream Project", proběhl 11. března v The Kaplan Recital Hall Lincoln Centre v New Yorku, za účasti Karla Kovandy, stálého velvyslance České republiky v OSN a Petra Tomky, stálého velvyslance Slovenské republiky v OSN. ... (Zrno Zlínské Noviny)

Duchovní poselství Sri Chinmoye (2. ledna 1996)
Novoroční poselství indického filozofa, skladatele, duchovního učitele, básníka, spisovatele a mírového aktivisty Sri Chinmoye, který pořádá mírové meditace v budově OSN, je zde i pro čtenáře zlínských novin Zrno: Toto je rok překvapení rozkvětu snu duše a údivu květů skutečnosti srdce.... (Zlínské regionální noviny ZRNO)

Novorční poselství pro rok 1996 (27.12.1995)
Blíží se nový rok, rok 1996. Jaký bude a co nového přinese? Sri CHinmoy již po 30 letech každý rok nabízí světu poselství na nový rok, které nám dovoluje nahlédnout do naší blízké budoucnosti ... (Zlínské Listy)

Koncert pro 15 tisíc posluchačů v roce 1995

Koncert života (říjen 1995)
Stačí posedět pět deset minut se zavřenýma očima, soustředit se na nádech a výdech a představit si květinu, která se rozevírá v našem duchovním srdci, v naší hrudi. To pomůže ztišit mysl a získat harmonii a vnitřní mír, radost a energii. Nejdůležitější v našem životě jsou láska, vnitřní naplnění, zdraví a krása, vycházející z našeho srdce a duše. Pravidelná meditace postupně pozitivně mění náš postoj k světu a k lidem. Tak zní i poslání, pod nímž je podepsán Sri Chinmoy. (Časopis Longetivity - fit pro život)

Zvali na mírový koncert (20.září 1995)
Průvod plný roztodivných masek, podomácky kreslených pouťáků i oficiálních plakátů, procházel Prahou. Jeho účastníci zvali na Mírový koncert '95, v jehož rámci se 8.října od 18 hodin ve sportovní hale v Praze představí i mírový filozof a hudební jogín Sri Chinmoy. (Praha - Expres)

Sri Chinmoy: člověk míru - síla míru (říjen 1995)
Sri Chinmoy - dnes nazývaný Prvním globálním člověkem 20. století - se narodil v Bengálsku. Mnohými je považován za duchovního učitele, ztělesňuje starobylou duchovní moudrost a světlo východu, ale stejně jako Soktates asi před 2000 lety nepovažuje sám sebe za obyvatele určitého města nebo krejiny, ale za služebníka celého světa. Jeho rozmanité aktivity - tiché meditace, poezie, hudba, sportvní aktivity - se dotkly životů, stdcí a myslí tisíců lidí v mnohých zemích po celém světě.(Magazín 2000, str. 17-19)regena_sri_chinmoy.jpg

Sri Chinmoy - světový "muž míru" (16. září 1995)
Posel míru, mistr meditace a hudební jogín Sri Chinmoy uspořádá na počest 50. výročí vzniku OSN v Praze Mírový koncert '95.  Praha se tak stává místem vyvrcholení série padesáti koncertů, které Sri Chinmoy v letošním roce uspořádal v řadě světových metropolí. Účast na koncertě si je možno zajistit v českokrumlovském Infocentru. (Českokrumlovské listy)

Sri Chinmoy na Julisce  - Olympijský vítěz Robert Změlík organizuje atletický mítink. (4.října 1995)
Nedělní pražský mírový koncert známého indického filozofa a jogína, třiašedesátiletého Sri Chinmoye, jenž si vysloužil přívlastek Světový muž míru, bude mít zajímavou sportovní předehru. Na stadionu na Julisce se odstartuje v 10:30 atletický mítink veteránů - Sri Chinmoy cup '95... (Večerník - Praha)

Mír v mysli, mír v srdci (Časopis Regenerace, říjen 1995)
Mezi významné akce, jimiž se duchovně založení lidé snaží upozornit na neblahou současnost lidstva, patří mezinárodní koncerty s meditacemi pro mír. I u nás máme tento měsíc vzácnou příležitost setkat se na mírovém koncertě s duchovním mistrem Sri Chinmoyem. (www.regenerace.cz)

Písničkář Pepa Nos na závěrečné ceremonii Peace Run 1995 na Staroměstském náměstí.

 

Všechny cesty vedly do Prahy (Červenec 1995)
Filozof  Sri Chinmoy přišel před lety s myšlenkou založit štafetový běh olympijského  typu. Vznikl Světový běh míru. Svědkem jeho letošního vyvrcholení byla Praha. Mírové běžce jsme uvítali v Československu už v roce 1991, trať měřila 982 kilometry a "kmotry" štafety byli mimo jiné olympijští vítězové Zátopkovi a Věra Čáslavská. O dva roky později se v České republiceběhu zůčastnilo 10 000 sportovců, kteří překonali vzdálenost 850 kilometrů.  Vysoké míto bylo vyhlášeno "městem míru". ˇUspěch tohoto ročníku zajistil Praze letošní finále evropské části! Zorganizovat Peace Run 1995 byl i velký závazek. Považte, vždyť se běželo přes 500 měst i vesnic celé republiky, dohromady 2170 kilometrů rozdělených do pěti tras!.... (Sportovní týdeník Stadión)

Nejen prezident Václav Havel, ale i prezident Michal Kováč se sezmámili s myšlenkou Mírového běhu.

Mírové setkání v Praze a Bratislavě (Československý týdeník)
V New Yorku bydlící Sri Chinmoy se vrátil ze čtyřdenní návštěvy České republiky a Slovenska, během které se sešel presidenty obou států. S Václavem Havlem si na pražském hradě vyměnili názory týkající se světového míru .... . Den předtím se setkal velvyslanec míru s presidentem Slovenské republiky Michalem Kováčem, který se s největší důvěrností zeptal Sri Chinmoye, "Mohu Vás nazývat breatrem?" a později mu předal presidentskou medajli.(Československo-americký čtrnáctideník, 13. ledna 1994)

Kdo je Sri Chinmoy - Poselství naděje a míru pro nový rok. (leden 1993)
28. prosince 1992 byla Delta Mekong ve Vietnamu, nejkrutěji bombardována oblast ve vietnamské válce, oficiálně vysvěcena, a tím také připojena k více než 500 světoznámým místům již zasvěcených míru, které jsou nazývány "Peace Blossoms" (Květy Míru).  Patří mezi ně například Niagarské vodopády, Matterhorn nebo hlavní město Kanady Ottawa. (Zlínské Listy)

První koncert v ČR pro 3000 posluchačů v Paláci kultury v roce 1990.

Filozof světovým rekordmanem (Československý Sport)
Jen několik hodin pobyl v Praze bengálský filozof Sri Chinmoy Kumar Ghose. Mladistvě vypadající téměř šedesátník (nar.1931) se u nás představil hlavně jako hudebník. Lidé v přeplněném sále Paláce kultury prožili nevšední zážitek: Sri Chinmoy koncertoval na řadu hudebních nástrojů, ovšem jedinečné bylo propojení zvukového dojmu s atmosférou, kterou meditující filozof dokázal naplnit celý rozlehlý sál a "spoutat" své posluchače. O to silněji působil při bližším kontaktu. Z celého jeho jednání vyzařuje klid a mír, což naprosto odpovídá způsobu, jimiž se snaží inspirovat vývoj světa k obecnému míru. Sri Chinmoy je básník, skladatel, malíř - a sportovec! .....(roč.36, 11. listopad 1990, str.1)

Andrea Marcato wins the Self-Transcendence 3100 Mile Race 2020

The 2020 edition of the Sri Chinmoy Self-Transcendence 3100 mile race has ended in Salzburg Austria, with three out of the five runners completing the nearly 5,000km distance within the alloted time.

andrea
Andrea Marcato finish

This year's first place was the Italian Andrea Marcato (38) who grown up in Lughetto, a suburb of the city of Venice. His time of 43 days, 12 hours, 7 minutes is a record for a first-time entrant. He also set multiple Italian distance records during his run and is now ranked fifth worldwide. After finishing he said:

“I am really happy that I basically covered all the distances, which are available in the world. So I am really happy and satisfied now. The feeling of deep satisfaction, inner peace and joy, which I perceived for a whole month after finishing 10-day races motivated me to run the world's longest certified road race. A feeling which I did not get after 24-hour races.”

ushika
Ushika Muckenhumer finish

Second was local Salzburg resident, Austrian Ushika Muckenhumer (52), who works as a manger of a music instrument shop in Salzburg. He finished with a personal best time of 49 days, 14 hours, 13 minutes.

nirbhasa
Nirbhasa Magee with Sadananda Magee who helped him during race.

Nirbhasa Magee (41) from Ireland also completed his fourth consecutive race. This was despite a mid race sickness that forced him to walk for several days. Fortunately, he had enough miles in the bank from earlier in the race.

Ananda-Lahari Zuscin, 45, from Slovakia and Milan Javornicky, 46, from Czech Republic could not finish within the allotted time, but cheerfully raced for 51 days finishing with 2799.6 miles and 2,713.9 miles respectively.

Singing group offer support to the runners.

The world's longest certified road race took place on a 1 km loop at Glanspitz Park along the river flowing through Salzburg, Austria.  The race involves covering the equivalent of over 118 marathons - 4989 km - in succession. They can run or walk as much as they want between 6 am and midnight. Usually the competition takes place in New York, but due to covid-19 it was shifted to Salzburg.

camp
The race involved a dedicated team of helpers, counters and cooks.

To give an insight into this unique endurance test, Andrea Marcato went through 9 pairs of running shoes and the pain of burning feet. To ease the pain in his feet, he soaked them in ice for 5 minutes every day. The vegetarian lived only on whole-wheat toast with avocado and cheese to achieve the goal of eating 10,000 calories per day and to avoid digestion problems. Despite that, he lost 10 kilogrammes of weight. Second placed Austrian Ushika Muckenhumer gained 3 kg of weight. He preferred ice cream, cakes, whipped cream and mascarpone shakes with chocolate or fruits to take in the necessary calories. When mental crises appeared which slowed him down he listed to or sang meditative songs to regain his speed.

The 3100 Mile Race was initiated by Indian born meditation master, athlete and musician Sri Chinmoy  for talented runners in 1997. He himself participated in many marathons and ultra races. Sri Chinmoy describesthe benefit of a multi-day race with the following words:

“Self-transcendence is the only thing a human being needs in order to be truly happy. So these races help the runners tremendously, although outwardly they go through such hardship. Eventually, when the race is over, they feel they have accomplished something most significant.”

The race received significant interest from Salzburg locals and the national press. Many locals remarked on how the race brought a special energy and happiness to the local park where the race was held.

 

Related

Cross-posted from www.srichinmoycentre.org

Sri Chinmoy Self-Transcendence 3100 Mile Race 2020

On 13 September 2020, the Sri Chinmoy Self-Transcendence 3100 Mile Race began in Salzburg Austria, with five intrepid runners taking to the start line. Over the next seven weeks the runners will endeavour to complete the epic challenge of running 3,100 miles (just shy of 5,000km) which means they must maintain an average of 60 miles ( 96 km) a day.

Cross-posted from www.srichinmoycentre.org

Canvas for Peace honoured in Italy

Recently, a large Canvas for Peace, that was created in Palermo, Sicily during the Sri Chinmoy Peace Week was accepted by the President of Italy, Sergio Mattarella as a token of peace, friendship and unity.

banner
Canvas for Peace

The Canvas for Peace was a unique 160-meter long patchwork of artwork, created by a wide variety of local people and community groups. They shared aphorisms on peace by Sri Chinmoy and their own artistic interpretation of their hopes and dreams for a more peaceful world.

May each and every
Human being on earth
Pray for a universal peace-torch.

- Sri Chinmoy

peace
Canvas for Peace during Palermo Peace Parade 2019.

The Peace Week in Palermo included many activities broadly based around the hopes and aspirations for a more peaceful world - it included events from art exhibitions to concerts and running events. A team of runners from the Sri Chinmoy Oneness-Home Peace run also took part and were deeply moved by the warm and enthusiastic reception of the local community.

games
Runners from the Peace Run (2019)

In 2020, large scale events have been more difficult to organise, but those who participated in this memorable week are keen to keep the spirit and hopes of that event alive. Whilst large gatherings are difficult this year, we can still each, in our own way make a contribution to a better world. This year, the Peace Run has continued with small scale runs where possible and individual runners making their own efforts to keep the flame of peace going.

In this respect, the Peace Run team are most grateful that this banner has been accepted as a token of appreciation by the President of Italy.

Cross-posted from www.srichinmoycentre.org

Drawings of Love and Gratitude

The Oneness-Heart Tears and Smiles service was established by Sri Chinmoy in 1993. This project grew from an initial heartfelt request from Sri Chinmoy's dear friends, President Mikhail Gorbachev and his wife Raisa, for help with the first modern hospital in Russia for children with leukaemia and other haematological diseases.

Now the humanitarian project is involved in over 40 countries, and shares not only medical and material supplies, but also has come up with many unique ways projects to share joy, concern and across borders.

Drawings of Love and Gratitude

Doctors and nurses who are working in challenging conditions often mention the need on their units for more hope, especially, but also for courage, strength, endurance and cheerfulness – for the medical staff as well as the patients.

image

In addition, children have also found dealing with the fear and isolation particularly challenging. One way to help them deal with these feelings is to show them a way in which they can help. In these challenging times, we decided to collect children’s drawings to support our doctors and medical staff. Doctors and nurses often cite the need for more hope, courage, strength, endurance and cheerfulness - both for themselves and their patients.

In cooperation with the city officials of Nur-Sultan (the capital city of Kazakhstan) over 40 posters were placed in bus stops around the city with these drawings and Sri Chinmoy’s inspiring and encouraging poems.

Another example of this kind of cooperation is the Russian city of Stavropol, where we placed similar posters in city parks.

Cross-posted from www.srichinmoycentre.org

Big me. Little me

by Bhashini
London, England


Your mind has
A flood of questions.
There is but one teacher
Who can answer them.
Who is the teacher?
Your silence-loving heart.

– Sri Chinmoy


This was the dream:

It’s the early hours of the morning.

The sound of the doorbell ringing wakes me from my alcohol-induced stupor.

I get out of bed, still in my clothes from the night before, make-up smeared on my face.

Over the full ashtrays and piles of dirty clothes, I step, past the fallout from a late night, drunken game of indoor cricket, played with an empty wine bottle and a tennis ball. Broken things litter the floor.

I open the front door.

The instructor from my meditation classes is standing there. He gives a polite Japanese bow.

He speaks softly and reverentially, “I’d like to introduce you to Sri Chinmoy.”

He gestures towards a tall, athletic-looking Indian man in shining blue robes.

Before I can say anything, the tall man strides past me into the flat.

Purposeful. A man on a mission.

“He’s come to clear up,” I think.

I turn round and look at the mess behind me.

He’s got his work cut out.

* * *

I got off the train in Berlin. No plans, no direction, nowhere to sleep that night. All I had was a Lonely Planet Guide and the firm conviction that it was time for my life to change.

As part of my degree course in Modern European Languages, I’d spent the previous eight months in the south of France with two of my fellow students. With very few assignments to do and the French government paying most of our rent, we’d had more money in our pockets and more time on our hands than we were used to. The wine was far too cheap. Although I’d spent some of the time productively – learning to ski, giving up smoking, volunteering for a homeless charity – the rest was a hazy blur and those things I did remember I was now trying to forget.

A friend had lent me Herman Hesse’s Siddhartha, recommending it as a “good book.” In the retelling of the Buddha’s journey from Prince to Enlightened One, I came across the concept of reincarnation for the first time – being born again and again in different bodies, each lifetime taking us closer to the ultimate goal of spiritual realisation. For me it was more than a good book. It was a call to action, a call to start searching for life’s deeper meaning, to strive for something higher and more fulfilling than the ‘normal’ life had to offer. Why hadn’t this book had the same effect on my friends? Was I weird?

Soon enough I’d found accommodation and a part-time job in the kitchen of an Irish pub. At the market I bought a book about meditation and a cassette of Tibetan singing bowls. Back home, I lay on the floor and listened to the cassette. An hour later I woke up unsure whether I’d had a deep meditation or just an afternoon nap.

In the museum at Checkpoint Charlie I’d seen a display of some of Gandhi’s writings. In one he said that if you don’t know what to do with your life, try fasting for a day. This will take you inwards to a clearer mental state and help you find direction.

I decided to try it once a week. My kitchen shift finished with a pint of Guinness – it was free. Who says no to free Guinness? After that, I’d fast for 24 hours. There’s an island nature reserve called Pfaueninsel (Peacock Island), a short ferry ride from Berlin. I used to go there on my fast days to walk slowly and commune with nature.

If I had to define what I was looking for, I thought, I’d call it a sense of oneness with all around me, a feeling of connectedness with all of nature and humanity.

One day, walking to work, my head full of my new spiritual ideas, I spotted a poster. It was stuck to a wall, slightly set back from the road. It showed an Indian man in purple robes, with his eyes closed, playing a stringed instrument I didn’t recognize. There were trees in the background. He looked as if he were in a kind of a trance. My immediate thought was, “He has what I’m looking for.” Somehow I could tell he’d achieved the elusive state of oneness with everything around him, of connectedness with all of nature and humanity that I myself had wished to attain. There was a timelessness about him, as if he belonged to the distant past, yet he was wearing a digital wristwatch. I was struck by this incongruity: he seemed so ancient, yet here he was, obviously living in the modern day world.

I gazed, mesmerised for a few minutes, and then looked at what was written underneath the picture. This man was giving a Peace Concert in Berlin. The only trouble was the Concert was in May 1992. It was now June 1993.

And I was late for work.

* * *

I returned to Edinburgh in September to complete my final year of university. For the past three years I’d done the minimum amount of study, devoting myself instead to alcohol, nightclubs and amateur dramatics. If I wanted to get my degree I’d have to work hard this year. At the same time I was beginning to see the limitations of the intellectual world. I sat in the university library – six floors packed with shelves and shelves of books – the collected knowledge of humanity. Was there even one book in this whole place that could show me what I was looking for? I’d spent most of my life developing my mind. Was I happy? Was I fulfilled? Books could only take me so far. If I wanted to go beyond the mind, I’d have to learn to meditate properly and that meant finding a class.

The first class I went to didn’t quite do it for me. Led by two women, we practised different techniques: walking round the room in silence, chanting, speaking in tongues, lying on the floor to release our primal screams. Somehow I knew this wasn’t what I was looking for. A final objection was the cost. Five pounds per class was a lot for a penniless student.

The next day in the lunch queue I was telling my flatmate I’d been to a meditation class. “Oh, did you go to that place next to Greyfriars Bobby?” (Our landmarks in those days were all pubs.) “You should try that one, it’s free. I think it’s called the Sri Chinmoy Centre.”

Later that week I saw a poster stuck to the noticeboard of the German Department. It showed a big square maze with a figure at the centre of it, seated in meditation. It was advertising a class given by the Sri Chinmoy Centre. I made a mental note of the time and location and duly showed up, only to find I’d gone to the wrong place. The class was being held at George IVth Bridge Library and I’d gone to George Square Library.

The enormous wave of disappointment which overcame me took me by surprise. On the face of it, this was just another class like all the other classes I attended on a daily basis. Why was this one so important to me? Fortunately, it seemed the Sri Chinmoy Centre was quite active, and I soon found another class I could go to.

About twelve of us sat on the floor round the edge of a blue-carpeted room, listening to a young man talk. He spoke about our existence as being like a huge mansion with many rooms. Most of the time we stay only in our mind-room. Meditation was a way of getting out of our mind-room and exploring all the other rooms we had inside us. This struck a deep chord with me, but by now I was impatient. I was already convinced of the benefits of meditation; I just wanted someone to show me how to do it.

After some relaxation, breathing and concentration exercises, the instructor asked us to look at a large framed black-and-white photograph that was hanging on the wall. He explained that this was a photograph of Sri Chinmoy’s face, and that it was taken when Sri Chinmoy had entered into a very high meditation. As such it represented an elevated state of consciousness in which the human personality was dissolved. It was called the Transcendental Picture. By meditating on it we could identify with that state and achieve a high meditation ourselves. This sounded like an unlikely story to me, but I was aware that I knew next to nothing about meditation, so I resolved not to rule anything out. I’d give it a try.

I relaxed and focused my eyes on the photograph. Almost immediately, extraordinary things started happening. As I looked at the face, the features began changing rapidly. I would see a baby, then the features would quickly change into those of an old man, then a young woman, then a small boy. The images came one after another. It was as if I were seeing a thousand different faces inside this one photograph – male, female, all ages, all the different races of the world, all of humanity in one simple photograph. Throughout this experience, my mind was telling me that what I was seeing was impossible, but in my heart I was feeling so much joy. Here was oneness. Here was connectedness. Here was what I’d been looking for, for such a long time.

The class was early in the evening, so there was time to go for a swim afterwards. Every time I closed my eyes to go underwater I could see the Transcendental Picture as if imprinted on my eyelids. Rather than scaring me, this reassured me. Here, I felt, was someone who was on my side, who’d be a very dear friend to me for as long as I wanted him to be.

That should have been the end, a happy ever after, but as it was my mind needed a lot more convincing. Was this the right path for me? Was it safe even? Everyone knew groups like these only wanted to take your money and force you to join a harem. My friends urged me to be wary.

After one of the meditation classes another attendee voiced similar doubts. “You have to listen to your heart,” replied the instructor. “If this kind of meditation gives you joy and a sense of peace, it’s probably right for you. If it doesn’t, you should look for another meditation practice.” Instantly this put my fears to rest. Surely, if they wanted to exploit me, they wouldn’t be telling me to listen to my heart! Right now my heart was shouting with joy and I ran all the way home.

The instructor told us that it was easier to meditate in a group than alone, because together we created a certain kind of spiritual energy which helped us. It definitely felt to me like this was true. My scientist friends disagreed. “That’s nonsense. You can’t create energy through meditation.”

I sat on the bus trying to puzzle it out. “Do you know how electricity works?” asked a voice inside me. “Do you need to know how it works to use it and get benefits from it? Do you know how this bus works? Do you need to know how the bus works to ride it and let it take you home?”

This was the first time I clearly saw the difference between big me and little me. Big me was my heart and soul, my deeper self, which wanted to love and embrace the world, the part of myself I’d been ignoring up till now. Little me was my limiting mind, which wanted to categorize and put things in boxes. It didn’t want to expand. It was all too easy to listen to little me when what big me was saying was challenging and uncomfortable. The instructor was advocating getting up at six o’clock in the morning to meditate, running to keep the body fit and giving up alcohol altogether. Big me was ready and willing. Little me was having a tantrum and wanted to give up.

In spite of this conflict, I always felt an underlying certainty which I couldn’t ignore. It was there when I woke up in the morning and when I went to bed at night. “If you give up now, you’ll spend the rest of your life regretting it.” It seemed if I stuck with it, I’d have a shot at happiness, peace, purpose and complete, total fulfilment. If I quit, I’d live a half-life, always wondering what could have been, what I could have become.

I imagined living the rest of my life in one small room, never having explored all the other rooms in my mansion. I started dreaming that I saw doors in my house that I’d not noticed before. They opened onto vast rooms, sometimes whole wings. They were dusty and unused, sometimes filled with outdated or broken furniture, but, as estate agents put it, they had potential.

In one of the classes the instructor told us that Sri Chinmoy had just completed one million bird drawings. “What a waste of time, drawing one million of the same thing!” said left-brained, little me, fresh out of the debating room. But as I walked out of the front door, my heart exploded with joy. “He’s drawn ONE MILLION BIRDS!” I shouted with delight at no one in particular and once again ran all the way home.

My exams were getting closer. Every Tuesday I would sit in the library and think to myself, “I’m not going to meditation tonight. I have to study.” As eight o’clock approached, I would tell myself again, “I’m really not going to meditation tonight. I really do have to study.” At five to eight I would throw my pen down and run down the stairs, out of the library and across the university grounds. I’d arrive at the class late and out of breath but with joy in my heart.

The instructor told me that ideally I would meet Sri Chinmoy in person at this stage of my involvement, but as that wasn’t possible – he lived in New York – I could send Sri Chinmoy a photo of myself and he would meditate on it and connect with my soul. The instructor was leaving for New York in a few days’ time, and if I dropped off my photo at the Sri Chinmoy Centre before then, he could take it with him.

More nonsense. I definitely wasn’t going to do that. Nonetheless, on the day the instructor was due to leave, I found myself running to the photo booth in the student union, cutting a photo of a panting, slightly surprised girl with messy hair off from a strip of four, putting it in an envelope and posting it through the Centre letterbox. As I walked home I looked at the three remaining photos. I could barely recognise myself. I was smiling.

Two weeks later, my flatmates and I had a party. Around two in the morning we were playing cricket in the hallway with an empty wine bottle and a tennis ball. I fell asleep in my clothes. That night I had a dream....

* * *

Alcohol was a big hurdle for me. University social life revolved around beer. I’d seen too many brilliant people destroy themselves with drink though, and secretly, I’d wanted to stop for a long time. Now I was determined to give it a try. I wrote on a piece of paper: ‘Wendy Neve has given up alcohol 2/8/94’ and stuck it on my mirror.

I tried.

“Why are you drinking water? Just have a half. Go on, just have a half,” my friends chorused.

 “Why are you drinking halves? Have a pint, what’s wrong with you?” Soon the piece of paper looked like this:

Wendy Neve has given up alcohol 2/8/94

  • 3/8/94
  • 4/8/94
  • 5/8/94
  • 6/8/94

Eventually, there were no more crossings out. I took the piece of paper down. I didn’t drink anymore.

Running was the next hurdle. I’d never been athletic. Shorter and weedier than my classmates, I’d always been picked last for teams and had spent much of my school-life devising ingenious ways to get out of Games. Still, I could see the sense in it. Meditation was keeping the inner me healthy; running would do the same for the outer me. So I put on my clubbing trainers and headed for Edinburgh’s Peace Mile. Twice I sprinted round it at breakneck speed, collapsing at the end in a nauseous heap, my muscles on fire.

It hadn’t occurred to me I could just jog.

By now I was meditating when I woke up every morning. Six o’clock was still far too early for me, and I only managed it when I’d just got home from a long night out. My mind was becoming clearer and my heart lighter. In the meditation classes, we practised singing some of the thousands of songs Sri Chinmoy had composed. Some were slow and soulful; others light and joyful – they made me smile; still others were dynamic and energising. I sang a few of them at home every morning after I meditated. They brightened my day. It didn’t bother me so much when my flatmates drank all the milk and left me none for my morning cup of tea.

One day as I was walking home from the shops, a woman smiled at me; a little further along another woman smiled at me, then an old man, then a teenager, then some children. At first I enjoyed it but as it continued it started to unsettle me. This wasn’t normal. Was there something wrong with me? Had I put my clothes on back to front? Was there something stuck to my face? Maybe they were all laughing at me. By the time I got home I was completely freaked out. Dropping my shopping in the hallway, I slumped against the wall. On the wall opposite, at head height, was a mirror. I caught sight of my reflection – I was smiling the biggest ear-to-ear grin I’d ever seen on myself. That explained it, I supposed.

Later, I was hanging out my laundry.

“What’s that?” asked my flatmate.

“It’s a sari. We wear them for meditation. Sri Chinmoy says it helps to wear something specific you don’t wear for anything else.”

“Not a very nice one is it?” He was right. It was bright orange with big pink, yellow and green flowers printed all over it. It looked like a pair of curtains from the seventies.

Why did I like it so much?

Sri Chinmoy had several requirements for his students. I’d been a vegetarian since I was sixteen and I’d quit smoking the previous year. Alcohol was now taken care of, and I hadn’t even wanted to do drugs for quite a few months. Now it turned out that relationships were also on the banned list. If you were single he expected you to stay that way. No more boyfriends.

“OK, well here’s the perfect excuse to give up,” I thought. “It’s ridiculous to expect people to live like monks in today’s world. Besides, it’s impossible, surely.” I’d quit this meditation lark straightaway and find something else to do with my life. They’d pushed me too far with this one. As I walked home, I expected to feel relieved, as if a weight had been lifted off my shoulders. Instead I was hit by another enormous wave of disappointment. I’d got so much out of this. I’d cleaned up my life and I was happier and healthier than I’d ever been. Was I really ready to abandon it now? Why did I get the impression I’d be throwing away something precious, irreplaceable even?

If I were honest with myself, wasn’t I a bit fed up with the whole relationship game anyway? It had always felt a bit like acting. I felt like I was playing the role of so-and-so’s girlfriend: lines to be learned and recited at the appropriate moments, particular behaviours to be adopted in particular situations, codes of conduct to be adhered to. I’d seen so many of my friends morph into their boyfriends’ counterparts – taking on his likes and dislikes, his turns of phrase, even his mannerisms sometimes. Wouldn’t it be nice to live just for myself for a while? To find out who I really was? Did I really like Jimi Hendrix’s music? Iain Banks’ novels? Mexican food?

I’d finished my degree by now. Most of my university friends had moved away, which had made adjusting to my new lifestyle a little easier. I was working temporarily in a vegetarian restaurant and planning to travel to Egypt in the autumn to study to become an English teacher (the Cairo teaching course was half the price of the UK one and the qualification was the same). I’d already had the inoculations I needed and arranged to stay with a friend of a friend who had a flat there. Maybe I could postpone it for a year? I could give the spiritual life a try. Just for a year. If it worked out, well and good. If not, I’d just pick up where I left off, but with a deeper sense of who I really was. I made my decision.

It was now that I felt relieved, as if a heavy weight had finally been lifted from my shoulders.

* * *

In October 1994 I heard that Sri Chinmoy would be going to Rome to meet with Mother Teresa. I would finally be able to see him in the flesh. A group of his students decided to hire a bus to drive us there. We met at Kings Cross Station – a disparate bunch: male, female, young, old, different races. One young woman, about my age, greeted me with, “Welcome to your first nightmare disciple trip.” The route took us across the Channel and through France and Germany. There was plenty of time for singing, meditation, joking and telling stories about life with Sri Chinmoy, stories which filled me with wonder and anticipation. They seemed to me like an alien race; they spoke a different language. They didn’t say they didn’t like someone, they said they didn’t “feel much oneness” with them; they were never in a bad mood, instead they were in a “low consciousness.” Nonetheless I couldn’t help feeling at home with them, comfortable and safe.

When we arrived at the campsite in Rome where we were to stay for the night, I had a St. Peter moment. As I watched the others play frisbee, one of the campsite workers, who happened to be English, came up to me. He inquired, “Are you with that bunch of weirdos?”

 “Not really,” I replied. “I just came along for the ride.” Later, as one of the girls helped me put on a sari before the function with Sri Chinmoy, my conscience pricked. This bunch of weirdos had been kind to me. I saw sincerity in them. They were genuinely trying to improve themselves and make the world a better place.

I was far from relaxed about seeing Sri Chinmoy for the first time. My questioning mind was resisting with all its might, shouting louder than ever, making me confused and nervous. When we arrived at the function hall where we were to meet with Sri Chinmoy that evening, I saw him standing on the stage, meditating with folded hands. I tried to feel my heart, but it was as if it were totally blocked, drowned out by the commotion going on in my head. Around me were several hundred women in saris and men in white. They all seemed to know each other. I felt completely out of place, a square peg in a round hole. Sri Chinmoy was talking now and I tried to listen but I couldn’t hear anything. All I could feel was the pain in my head.

I gave up and picked up a book someone had left on the chair next to me. It was a book of talks Sri Chinmoy had given to seekers. I opened it at a random page, where Sri Chinmoy was saying that if any of them wanted to become his disciples they could send him an application. If he was the right teacher for them, he would accept them. If not, he would tell them to look elsewhere. My chaotic mind snatched this information and turned it on its head: I’d never applied to be a disciple. Sure, I’d sent him a photo six months ago but that was something different – something to do with contacting my soul. If I’d never applied then I’d never been accepted. If I’d never been accepted then I’d been rejected. If I’d been rejected then I wasn’t good enough, I was useless, unworthy, unlovable. All my insecurities came to the fore and I spiralled downwards. I slumped in my chair and let the dark cloud of self-created misery envelop me.

All of a sudden I heard Sri Chinmoy’s voice. “I have accepted you,” he said in loud, clear tones! Those were the first words I’d understood all night. “I have accepted you and you have accepted me,” he continued. “Now we must prove ourselves to each other, prove that we are worthy of our mutual acceptance.”

Instantly the cloud of misery dispersed.

* * *

I stood on the ferry’s deck and gazed at the sunlight reflected on the water below, my heart lit with hope. Silently I spoke to Sri Chinmoy. I thanked him for accepting me and promised to do my best to prove myself worthy of him. As England’s shores came into view I knew that this time it was a new me coming home.

At Dover we compared passport photos on the bus. Mine had been taken a year previously. “It doesn’t look like you,” said one of the others. “Now you’ve got a disciple consciousness.”

* * *

I ended the year in Cambridge with a group of Sri Chinmoy’s disciples who’d got together to meditate for the New Year. The meditation room was decorated with paper snowflakes. Orange-blossom incense filled the air. We sang Sri Chinmoy’s song, ‘Vishnu Debata’ – O my beloved Lord Vishnu. In the Hindu trinity, Vishnu is the preserver, the one who sustains us. My heart was full of gratitude, my happiness complete. Tears fell.

As I left the meditation room I saw a poster on the wall that I hadn’t noticed before. It showed an Indian man in purple robes, playing a stringed instrument with his eyes closed. There were trees in the background.

A memory stirred.

More tears.

Cross-posted from www.srichinmoycentre.org

Love, devotion and surrender

Pradhan Balter talks about the real significance of love, devotion and surrender and what they mean to him as a spiritual seeker. Pradhan has followed the spiritual path of Sri Chinmoy for over 50 years and offers his thoughts from years of practical experience.

Siblings on a spiritual path

Pranlobha and Antara-Prabhat, a sister and brother from Seattle, describe how they became Sri Chinmoy’s students at a very young age, and how they grew up on a spiritual path.

The Impact of a Yogi on My Life

(Originally published 4 September 1968)

Agni and Sri Chinmoy
Sri Chinmoy and Agni

When I met Sri Chinmoy Kumar Ghose, I was vanquished, defeated, done for, dead, or so I thought. For the ordinary common occupations of human life I was pretty much alive and kicking. I had congenial work; perfect health – the Supreme had seen fit to endow me with a strong body that seems to resist all disease or discomfort, for which I thank Him – family and friends are very comforting. But I never intended to live a humdrum ordinary human life, I had aimed at the Transcendental Knowledge, I had wanted to possess the Absolute Truth. In my way to the top of this seemingly inaccessible peak I had been cut and bruised and with mind and heart scarred from the multiple falls through abysmal precipices I had been forced to quit the race, not with cowardice in my heart but with a realistic feeling that I by myself without somebody else’s help was actually unable to reach the Goal.

     In this dark night of the human soul was I, sometimes wondering if it were not best to dissolve into nothingness, to cease to be a conscious being, to fuse forever in the shadows of not being, when I met Sri Chinmoy. What he saw in my ragged and bloody sinews he has never told me, but instantly he started to work in me. With his Infinite Compassion he projected from himself into my being a green ray of new life. This new life took root in me. Mind and body were revitalised, hope reborn. Talents long forgotten that lay rusty in the recesses of my consciousness came again to life as if by a magic touch. All doubts and negative feelings that had for so long cluttered my mind and heart started to melt away like snow at the caress of the summer sun. My problems and difficulties, the long-standing obstacles that had so long remained totally blocking my advance were dissolved in the light of his Wisdom Divine. And more important than everything, I am becoming more and more open to his all-pervading Purity. To be sure, I have not reached my Goal yet but it makes all the difference in the world when you are travelling with the help of an experienced and all-powerful guide who has been there and who can carry you by the safest and least precipitous way.

Agni and Sri Chinmoy
Agni and Sri Chinmoy during TV interview

     Ordinarily we approach God-Knowledge or Truth transcendental as we would approach any other subject or mundane science. We know there is a mountain and we want to climb it in our own way and by our own forces. Soon Sri Chinmoy pointed to us the fallacy of this approach. It is God’s Grace that can bring us to a happy rendezvous with our Goal. We have to surrender ourselves, all that we are and have at the Feet of the Supreme; devotedly, lovingly we need to make use of the wings of the soul that heeds always the homecoming call of the Father. It is no abstract task for the mind to perform with a mathematical formula, it is more a task for the heart, for our whole being.

     To travel with Sri Chinmoy is like travelling in a modern jet plane. The ease of the take-off, the immense power of the engines, the loving care and attention, the smooth powerful climb, all is there. The certainty of exact flying instruments and a wise and knowing captain are there also. Some persons approaching him for the first time are totally deceived by his humble demeanour, his kind, affectionate talk and his simple dress devoid of all ostentation. If they do not possess a real inner call they most probably will pass him by without recognising for one second his real grandeur. Others, unable to accept the fact that it is only by surrendering ourselves to God that we can reach Him, drop away on the wayside. Little do they realise that in their hope of possessing the material pleasures and objects they are surrendering themselves daily to be enslaved by the same things they want to possess. But Sri Chinmoy promptly demonstrates to his faithful disciples that by surrendering to God we lose nothing at all and on the other hand we gain infinite freedom. What do we surrender after all? The fears, limitations, worries, egotism, desires and frustrations. What do we gain? Bliss, Peace, Infinite Joy, real joy of living, enduring joy.

     There are others who think in a limited capacity. They think of themselves as buckets, they bring to the Master their personal doubts and problems and when those are solved, they think that their buckets are now full and that they have no need for the fountain. Little do they realise that Truth, infinite Truth is always recreating Itself. You can no more live today on yesterday’s thoughts than you can live and function in the physical body upon what you ate yesterday. Those lucky ones who remain with the Master come to realise that we are not buckets but channels, that Truth has to flow in us and through us in an ever new form, every second, every day. If we are contented with solving our problems of today, new and gloomier ones will haunt us tomorrow; but if we become a true living channel for the Divine Wisdom, the Light flowing in us and through us will dispel all ignorance and darkness, the father and mother of all our problems. Then a day will come when, enamoured with that Light that permeates our beings, we become a part of the Light itself.

     We in contemporary America live in an age of miracles. Powerful planes let us fly through the air like the magicians of the sunk Atlantis as related by Plato. Incredible rockets roar toward the moon and planets leaving trails of flame and smoke behind, the atom has been harnessed, in a positive aspect to provide energy for our necessities and activities and in a negative aspect to serve as Damocles’ sword hanging over the head of proud homo sapiens, menacing his very existence here on earth. But there are other miracles of a more quiet nature that totally escape the headlines. The alleviation of suffering and healing of disease at the touch of the hand. Infusing new energy, new life and new courage into a broken-down individual; giving us something to look for, a hope and faith in these troubled modern times. All these are miracles of more lasting if not resounding effects. This are the kinds of miracles that the disciples of Sri Chinmoy see happening around him every day. His childlike innocence, his simple personality devoid of fanfare or self-aggrandisement contributes to having these miracles pass utmost unobserved but miracles they are indeed and of the first order.

     What can you expect if you become a disciple of Sri Chinmoy? If you have burning aspiration to realise God, to attain to Truth and Divine Wisdom, he can fan your aspiration into a radiant flame that will carry you way up to the Highest. If you come to sail with him in his boat, he will carry you to the Golden Shore of the Beyond. There is no problem that he cannot solve and no doubt that he cannot clear as he himself is a perfect channel for the Divine Light and Wisdom to flow toward us. What do you have to bring? Sincerity, aspiration and a willingness to place yourself consciously and soulfully at the Feet of the Supreme.

Agni Casanova, 1968


Agni and Sri Chinmoy
Agni and Sri Chinmoy

Editorial note

Agni (José Luis Casanova) was an early disciple of Sri Chinmoy from Puerto Rico. Sri Chinmoy first visited Puerto Rico in 1966 and it was the first place where he established a spiritual centre. Agni was a founding member of the Puerto Rico centre and was active in arranging many of Sri Chinmoy's early meetings, interviews and activities in Puerto Rico. In those early days, Agni served as photographer, translator and transcriber for his Master Sri Chinmoy.

Agni was a spiritual name given by Sri Chinmoy. It refers to the fire-god and god of aspiration. 

Agni passed away on 14 March 1974. Sri Chinmoy later named his own publishing house as "Agni Press" in memory of Agni.

In 1968, Sri Chinmoy made this comment to Agni.

"You have got a Guru, Agni, so your problem is over and your aspiration is most intense. I say it with the very depth of my heart that this Guru of yours will never fail you. You will always be in the inmost recesses of his heart. He will carry you, carry you to the Golden Shore of the Beyond."

– Sri Chinmoy 15 January 1968

                                                                           

   This article was published in "A Caravan of Dreams" (2020) by Vidagdha Bennett

The spirit of the Peace Run continues

During 2020, the Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run was scheduled to run across the European continent starting in Portugal and finishing in Prague, the Czech Republic in October, but recent events have made this not possible. However, whilst staying in their respective towns and countries, members of the Peace Run have been eager to keep alive the spirit of the Peace Run, by continuing to run on their own, and dedicate these runs to the same cause of peace and upliftment of the human spirit.

Lone runner
Map of 'virtual' run

In this spirit, the Peace Run has welcomed runners to commit to a daily mileage so that each week, the 'virtual' team can target a particular mileage of between 60-160km a day. The idea is that, although physically we may be separated, we can still seek to maintain an inner connection and keep alive the universal dream of bringing together humanity in a spirit of friendship and peace.

“Peace does not mean the absence of war, peace means the presence of harmony, love, satisfaction and oneness. Peace means a flood of love in the world family.”

– Sri Chinmoy

The Sri Chinmoy Peace Run - photo from 2018.

This 'virtual' Peace Run is open to anyone who would like to join in the simple aim of dedicating some of their weekly running to the spirit of peace. Before beginning their run, participants from the virtual peace run have briefly meditated on the concept and feeling of peace as a way to make their individual runs meaningful to this wider goal.

“Our soul lives in Peace and lives for Peace. If we live a life of peace, we are ever enriched and never impoverished. Unhorizoned is our inner peace; like the boundless sky, it encompasses all.”

- Sri Chinmoy

amur
Amur

In the first week of the Peace Run, the team have completed a total of 511 km, which is equivalent of running from Sarajevo in Bosnia and Herzegovina - to Struga on the border of Albania and North Macedonia. The local organiser for Bosnia, Amur gave this enthusiastic report.

"It is like dream come true even if it is Virtual Peace Run. We had two groups of local runners in Sarajevo and Banjaluka united with the same idea to run for peace. Cities were closed during some periods of the day but we found the way by sharing the distance among us and running whenever possible. We could not run in groups because of social distancing regulations but it did not change our feeling that we did something together for the cause of Peace".

Tirtha

The Run team is usually a global, international team of runners, so for the 'virtual' Balkan leg, runners from afar afield as Australia, Britain and Germany have participated - offering their individual runs to the total km. Tirtha from Germany felt that dedicating the run to peace was a significant way to feel the inner presence of peace.

"As we don’t have a torch here, I took a tulip, symbolic of a torch, to meditate on Peace on the anniversary on April 27th. Especially on that first day, I really felt a little glowing light inside my heart while I ran. I even thought, that people, whom I met on the way, must have seen it, too. It gave me so much joy".

stacey
Stacey

Stacey from New Zealand has been running through an early Australian winter, but despite the cold, she felt the powerful memories from her previous Peace Runs inspired her individual runs.

"The weather was all over the place this week, wet, windy, sunny and always cold! The sound of rain on the roof and heavy winds, or the feel of your cold nose and hands as you prepare to leave the house makes it not so enticing to step out the door. But it was the memories of all of the Peace Run's over the last few years, the warm hearted people we met, the hope and promise you feel for this world of ours as you carry the Peace Torch, that helped me to take the first step each and every day."

Although our current situation is very challenging, it also brings a renewed focus on what is important to value and cherish. The virtual Peace Run is a reminder that - wherever we are and in whatever situation we find ourself, we can still make a very meaningful contribution to creating a better world, where we value peace, friendship and offering goodwill to others.

Photo from 2019
Offering good will on the road (photo from 2019)
Runners in Sarajevo
Picture from 2018

Related

Cross-posted from www.srichinmoycentre.org

Pages